Якщо тобі не вистачає на життя і ти претендуєш на підтримку від держави чи вже отримуєш її, тебе має перевіряти соціальна інспекція

Саме така ідея закладена у проекті Закону про забезпечення державного контролю під час надання соціальної підтримки (реєстр. № 6159), який сьогодні вніс Уряд до Верховної Ради.

З текстом законопроекту можна ознайомитися на офіційному веб-сайті парламенту:  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61292

Щоб не витрачати час на детальний аналіз законопроекту коротко сформулюю його суть.

Отже, з 1 січня 2018 року створюється спеціальний орган – соціальна інспекція, яка буде здійснювати державний контроль, у тому числі, й за отримувачами соціальної підтримки (частина друга статті 6 проекту).

Соціальна інспекція наділяється правом: перевіряти достовірність відомостей, на підставі яких особа отримала соціальну підтримку; контролювати і вживати заходів до повернення надміру виплачених коштів соціальної підтримки (стаття 8 проекту).

Соціальні інспектори, у свою чергу, матимуть повноваження:

  • ініціювати обстеження соціальним аудитором матеріально-побутових умов сімей, які звернулися за призначенням соціальної підтримки;
  • відвідувати отримувачів соціальної підтримки за місцем проживання з метою визначення достовірності відомостей про ступінь нужденності та можливості знаходження додаткових джерел для існування, які впливають на встановлення права на отримання соціальної підтримки та розмір/обсяг її надання;
  • складати та надсилати приписи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, суб’єктів, що надають соціальні послуги, щодо усунення порушень, повернення (донарахування) коштів.

(частина третя статті 9 проекту)

Кого ж буде контролювати соціальна інспекція? Хто ці отримувачі соціальної підтримки?

Під соціальною підтримкою у проекті розуміється: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати послуг за користування житлом, комунальними послугами, телефоном, на придбання твердого палива та скрапленого газу, соціальні послуги, пенсії (пункт 4 частини першої статті 2 проекту).

У будь-якого громадянина України також може виникнути слушне запитання: а за рахунок яких коштів у цей непростий для нашої держави час буде існувати державний орган, що перевірятиме фактично малозабезпечених громадян?

Відповідь на це питання Уряд надає у пояснювальній записці до проекту. Цитую:

“За орієнтовними розрахунками для впровадження соціальної інспекції необхідно передбачити додатково видатки в розмірі близько 50 млн. грн. на рік.

В подальшому передбачається, що сума коштів які повернулися до державного бюджету в наслідок ефективної роботи соціальної інспекції буде перевищувати суму видатків на її утримання.

Для фінансового забезпечення реалізації законопроекту можливо використовувати кошти отримані від позики № 8404-UА Міжнародного банку реконструкції та розвитку.”

Як кажуть, додаткові коментарі тут є зайвими…

Інші матеріали

Залиште повідомлення